Spotkanie autorskie z Kingą Konarską

6 czerwca odbyło się spotkanie z mieszkanką Warki Kingą Konarską, autorką powieści „Nie udawaj, że chodzi o coś więcej”. Spotkanie było kolejnym z cyklu „PodWieczorki Literackie”, na których promujemy rodzimych literatów i chwalimy się ich dorobkiem. Autorka jak sama twierdzi przygodę z pisaniem rozpoczęła dzięki mężowi, który widząc, ile czyta, namówił ją na stworzenie czegoś swojego. Lubi pisać o kobietach, które pod twardą skorupą niezależności kryją wrażliwą wersję siebie. Przy dobrej whiskey może przyznać, że mają coś z niej. A wydaje się, że ma z czego czerpać inspirację.

Prywatnie od kilku lat, niestrudzenie i w otoczeniu męskiej części populacji, prowadzi warsztat samochodowy. To tam ćwiczy panowanie nad siłą męskiego testosteronu, a swoje obserwacje wykorzystuje do budowania bohaterów powieści.

O tym skąd pomysł na książkę, o procesie twórczym oraz o planach na przyszłość mogliśmy się dowiedzieć uczestnicząc w spotkaniu.  Dzięki współorganizatorowi wieczoru, którym był „Dworek na Długiej” mogliśmy się spotkać w klimatycznych piwnicach, gdzie autorka bardzo szybko nawiązała kontakt z publicznością. Z niecierpliwością czekamy na kolejną książkę.